OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

O LOGISTYCE W PRAKTYCE

Dnia 12 marca 2018 roku Punkt Pośrednictwa Pracy w Nowem zorganizował w ramach współpracy z nauczycielem przedmiotów zawodowych miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Panią Jagodą Klein przedsięwzięcie z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli PPHU Visscher – Caravelle Poland Sp. z o.o.  reprezentujących przedsiębiorstwo produkcyjne.

Spotkania zostały zorganizowane i skierowane do uczniów dwóch klas technikum – grup logistycznych ZSP Nowe. Pani Paulina Mattik - Recruiter Worker i Pan Michał Szczepaniak - Kierownik Działu Cięcia zaprezentowali poprzez filmik tematyczny i prelekcję zakres działalności przedsiębiorstwa. Mowa była także o procesie rekrutacyjnym zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i administracyjne, by uświadamiać młodzież o panujących realiach na lokalnym rynku pracy. Prelegenci zwrócili uwagę na ubiór, CV, znajomość języków obcych, prawdomówność czy komunikację. Młodzież miała okazję dotknąć, obejrzeć, dowiedzieć się jak przebiega produkcja – dywanika samochodowego, do wysokiej klasy aut światowych marek. Pani Paulina i Pan Michał zwrócili uwagę na fakt, iż posiadają swoje odziały na  prawie wszystkich kontynentach – w ciekawych kulturowo krajach egzotycznych, co daje możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania wielu doświadczeń.

Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a jednocześnie stanowiły zetknięcie się z rzeczywistością przyszłej pracy w zawodzie logistyka.

OLP 1 Uczniowie podczas oglądania filmiku tematycznego o zakresie działalności firmy.
OLP 3 Pan Michał Szczepaniak prezentuje jeden z najdroższych produktów Visscher – Caravelle.

 

 

 

 

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007