OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

O PRZYSZŁOŚCI NA RYNKU PRACY W NOWEM
15 i 16 marca 2016 roku PPP w Nowem przeprowadził konkurs symulacyjnych rozmów kwalifikacyjnych pn. „Moja przyszłość na rynku pracy. Próbne rozmowy z pracodawcą”.

W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Punkt Pośrednictwa Pracy Nowe nad Wisłą oraz Szkolny Ośrodek Kariery uczestniczyli uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Ideę konkursu stanowiło wprowadzenie młodzieży w realia współczesnego rynku pracy.

Część praktyczna pozytywnie zaskoczyła inicjatorki spotkań. Osoby uczestniczące w konkursie potraktowały próbne rozmowy rekrutacyjne bardzo rzetelnie i sumiennie. Uczniowie odpowiadali na wylosowane trzy pytania odnoszące się między innymi do przebytej drogi edukacyjnej, doświadczenia zawodowego, stanowisk pracy wymyślonych na potrzeby konkursowe, kompetencji zawodowych, cech osobowości, organizacji własnej pracy, współdziałania w zespole, kreatywności czy zainteresowań.

Konkurs miał pobudzić młodzież do krytycznego spojrzenia na własną przyszłość i pomóc ocenić indywidualne zasoby. Stanowił także test sprawdzający wiedzę oraz dotychczasowe doświadczenia życiowe i zawodowe, które stanowią punkt wyjścia do planów życiowych po zakończonej  edukacji w ZSP Nowe.

OPRP 1 Uczestniczka konkursu podczas losowania pytań od pośrednik pracy PPP Nowe
OPRP 2 Uczennica wraz z doradcą zawodowym ZSP Nowe po zakończonej rozmowie konkursowej

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007