OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PROMOCJA OHP

13 marca kadra PPP, MCK i OSiW w Grudziądzu brała udział w Dniu Zawodowca i Licealisty, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.

Była to świetna okazja do zaprezentowania szerokiej oferty usług, doradztwa i działalności. Stoisko OHP cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów, którzy przyjechali na spotkanie z całego powiatu grudziądzkiego.

W tym roku, w auli szkoły zasiadło prawie trzysta młodych osób, którzy stoją przed trudnym zadaniem -  wybór zawodu i prowadzącej do niego ścieżki kształcenia. Były ciekawe tematy rozmów, pytania oraz poczęstunek w formie rogalików przygotowanych przez młodzież z OSiW podczas praktycznej nauki zawodu na warsztacie gastronomicznym w Grudziądzu.

Targi były również okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz udziałem w warsztatach zajęciowych. Licznie zgromadzona młodzież szkół podstawowych i gimnazjów mogła zwiedzić gmach szkoły i budynek warsztatów.

„Jagiellończyk” stawia na zawodowców, czyli na szkoły branżowe i technika, bowiem o tych absolwentów upomina się lokalny rynek pracy. 

W wydarzeniu uczestniczyli również: Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Starosta Grudziądzki Adam Olejnik, Burmistrz Miasta i Gminy Łasin Rafał Kobylski, oraz wójtowie i radni samorządów lokalnych. Z zainteresowaniem i uznaniem oglądali wyroby z drewna, które wykonali uczniowie uczestniczący w warsztatach OSiW  w Grudziądzu.

LAS1 LAS2
LAS3 LAS4
LAS5  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007