OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TARGI EDUKACJI I PRACY W WĄBRZEŹNIE

22 marca 2019 r. na hali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie odbyła się siódma edycja Wąbrzeskich Targów Edukacji i Pracy pn. „Zawodowy Start”. Przedsięwzięcie zorganizował  Punkt Pośrednictwa Pracy w Wąbrzeźnie przy współudziale Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Na targach przedstawiono młodzieży szeroką ofertę edukacyjną szkół wyższych i uczelni z całego kraju oraz możliwość podjęcia pracy na terenie powiatu wąbrzeskiego. Nie zabrakło również ofert pracy krótkoterminowej, oferowanej przez Punkt Pośrednictwa Pracy w Wąbrzeźnie na stanowiskach: konsultant telefoniczny, kelnerka, pracownik pomocniczy itp.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał  Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy Małgorzata Taranowicz, która powitała zgromadzonych gości oraz wystawców. Gośćmi Targów byli: Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, Zastępca Burmistrza Miasta Wąbrzeźno Wojciech Trzciński, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu Beata Polkowska, Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu  Krzysztof Buchmiet, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie  Stanisław Bytnar, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie  Aleksander Czarnecki, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół we Wroniu Barbara Moch oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Brodowska.

Swoje stoiska i bogatą ofertę zaprezentowało wiele szkół, instytucji oraz pracodawców  w tym m.in.: Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni, Bydgoska Szkoła Wyższa, Centrum Szkolenia Służb Ochrony z Grudziądza, Szkoła dla dorosłych „Cosinus” z Grudziądza, English House z Wąbrzeźna, Kolegium Jagielońskie z Torunia, Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa z Bydgoszczy, Medyczno- Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Torunia, TEB Edukacja z Torunia, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia, Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy z Bydgoszczy, Uniwersytet Warmińsko- Mazurski z Olsztyna, Wyższa Szkoła Bankowa z Torunia, Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy, Szkoła dla dorosłych Żak z Torunia oraz szkoły średnie: Zespół Szkół Zawodowych z Wąbrzeźna oraz Zespół Szkół we Wroniu. W targach uczestniczyli również przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy z Wąbrzeźna, Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy, Wojskowej Komendy Uzupełnień z Grudziądza, Powiatowej Komendy Policji z Wąbrzeźna Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z Wąbrzeźna, Agencji Randstad, Manpower oraz FLEXHR. Jak i również Visscher Caravelle z Grudziądza, Vorwerk z Brodnicy, Plastica z Kowalewa Pomorskiego oraz Telmon z Torunia.

Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ochotniczych Hufców Pracy z Torunia reprezentowanych przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej oraz doradcę Eures. Ofertę edukacyjno-szkoleniową przedstawił także Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu. Pośrednik z Punktu Pośrednictwa Pracy w Wąbrzeźnie udzielała informacji o dostępnych ofertach pracy, możliwościach zatrudnienia na lokalnym rynku oraz zachęcała młodzież do korzystania z usług świadczonych przez Ochotnicze Hufce Pracy.

TW 1 Przywitanie gości przez Dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy  Beatę Polkowską
TW 2 Młodzież zapoznająca się z ofertą kształcenia szkół wyższych
TW 4 Uczestnicy targów.
TW 5 Stoisko OHP
TW 6 Stanowisko przedstawiciela Punktu Pośrednictwa Pracy w Wąbrzeźnie podczas rozmowy z Starostą wąbrzeskim Krzysztofem Maćkiewiczem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007