OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WARSZTATY WIELKANOCNE W INOWROCŁAWIU

W dniu 25 marca 2019 r. uczestnicy z inowrocławskiego Hufca Pracy w ramach koła artystycznego przeprowadzili warsztaty wielkanocne z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu.

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych młodzież przygotowała różne atrakcje dla maluchów. Na wstępie wychowawca powitał wszystkich i zapoznał uczestników  z planowanym przebiegiem spotkania. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat tradycji zwyczajów świątecznych. Następnie uczniowie przy współpracy ze swoim starszymi kolegami i koleżankami wykonali kurki wielkanocne. Zadanie to wymagało dużej precyzji i dokładności więc pomoc międzypokoleniowa była niezbędna. Trzecioklasiści podzielili się swoimi pomysłami odnośnie wykorzystania przygotowanych ozdób. Część z nich planowała udekorować swoje pokoje, inni wręczyć najbliższym członkom rodziny.

Przedsięwzięcie przyczyniło się do zintegrowania dwóch pokoleń. Młodzież doskonale odnalazła się w roli opiekunów, odkrywając w sobie wiele pozytywnych cech, takich jak cierpliwość, opiekuńczość.

WWI 1 Podczas instruktażu planowanego zadania
WWI 2b Pomoc  starszych kolegów w wykonywaniu ozdób
WWI 3 Pamiątkowe zdjęcie z wykonanymi pracami

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007