OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOSJKOWA ŚCIEŻKA KARIERY
Bydgoskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zorganizowało 15 marca 2016 spotkanie żołnierzy 1 Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia z licealistami klasy o profilu wojskowym.

Uczniowie zainteresowani służbą w Wojsku Polskim poznali przedstawicieli 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. W przedsięwzięciu udział wzięli: chorąży Sebastian Marciniak, plutonowy Mateusz Marciniak, starszy szeregowy Artur Spryszyński i szeregowy Karolina Rybacka.

Żołnierze przedstawili informację o historii, zadaniach batalionu, a także jego przeznaczeniu w trakcie działań wojennych i pokoju. Uczniowie poznali strukturę batalionu. W trakcie omawiania poszczególnych kompanii mowa była o cechach, jakimi muszą charakteryzować się pracownicy na pojedynczych stanowiskach. Wymieniono zawody istotne dla poszczególnych specjalności wojskowych.

W trakcie wystąpienia pokazywane były zdjęcia, m.in. z misji pokojowych i stabilizacyjnych. Każdy z żołnierzy wyjaśnił na czym polegają jego codzienne obowiązki służbowe. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchiwała informacji i zadawała szczegółowe pytania, m.in. o certyfikacje szkoleń realizowanych w trakcie służby. Żołnierze opowiedzieli o zasadach naboru do zawodowej służby wojskowej, edukacji w szkołach wojskowych, a także awansach i możliwościach kariery.

W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały elementy sprzętu wojskowego, m.in.: gogle noktowizyjne, kamizelki ochronne, celownik holograficzny. Młodzież aktywnie wykorzystała możliwość uzyskania dodatkowych wiadomości. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem ze strony uczniów.

WSK 1 Specjalista ds. programów i pośrednik pracy MBP Bydgoszcz wyjaśniały zasady   korzystania z aktualnych usług obowiązkami
WSK 2 Żołnierze 1 Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia szczegółowo omawiali zagadnienia związane z codziennymi
WSK 3 Szeregowy Karolina Rybacka odpowiadała na pytania związane z kwestią płci
WSK 4 Sprzęt wojskowy zaprezentowany w trakcie spotkania wzbudził zainteresowanie młodzieży

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007