Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKTYWIZACJA ZAWODOWA W TUCHOLI

11 marca 2016 doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy przeprowadzili spotkanie aktywizacyjne z osobami poszukującymi pracy zarejestrowanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tucholi.

Tematem warsztatów były zagadnienia związane z określaniem preferencji zawodowych, redagowaniem dokumentów aplikacyjnych oraz autoprezentacją, czyli właściwym sposobem na zaprezentowanie swojej sylwetki zawodowej. W zajęciach uczestniczyły osoby powyżej 18-go roku życia, które chciały dowiedzieć się jak skutecznie szukać zatrudnienia i poznać aktualne trendy panujące na rynku pracy.

Spotkanie rozpoczęło się od poznania własnych mocnych i słabych stron oraz diagnozy predyspozycji zawodowych na podstawie testu Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych. Następnie doradca omówił metody poszukiwania pracy, a także sposoby redagowania dokumentów aplikacyjnych. Na podstawie wyświetlonych filmów edukacyjnych razem z uczestnikami prowadzący omówił błędy jakich należy unikać podczas rozmowy z pracodawcą. Na koniec zajęć przedstawiono ofertę Młodzieżowego Biura Pracy oraz oferty pracy EURES.

Zajęcia przeprowadzone z grupą osób bezrobotnych okazały się doskonałą okazją do promowania działalności bydgoskiego Centrum, a dla uczestników było to kolejne, nowe  doświadczenie, które na pewno odświeżyło posiadaną już wiedzę na tematy związane z polskim i zagranicznym rynkiem pracy.

 

AKT_ZAW Omawianie predyspozycji zawodowych podczas spotkania zorganizowanego w PUP Tuchola
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007