OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKTYWNE POSZUKIWANIE PRACY W WĄBRZEŹNIE

30 marca 2016 roku w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Wąbrzeźnie, doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu, spotkali się z kolejną grupą młodzieży poszukującej pracy. Tematem zajęć było aktywne poszukiwanie pracy oraz tworzenie dokumentów aplikacyjnych. 

Spotkanie zaczęło się od przeanalizowania profilu idealnego poszukującego pracy, ze szczególnym uwzględnieniem jego aktywności, cierpliwości, czy dobrej organizacji pracy. Każdy z uczestników zgodził się z tezą, że na rynku pracy należy się również odpowiednio zareklamować prezentując dobrze przygotowane Curriculum Vitae. Zasadniczym celem zajęć było wyposażenie młodych osób w wiedzę dotyczącą sposobów poszukiwania pracy wychodzących poza bierne przeglądanie ofert w prasie czy Internecie. Omówiono zasady tworzenia i wykorzystywania sieci kontaktów oraz bezpośrednie wizyty u pracodawców. Zachęcano młodych ludzi do korzystania z pomocy Punktów Pośrednictwa Pracy oraz do zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych, aby odpowiedzieć na zmieniające się wymagania rynku pracy.

Ponadto każdy z uczestników, pod okiem doradców zawodowych, przygotował profesjonalne dokumenty aplikacyjne oraz otrzymał materiały informacyjne.

WAB1 Doradca zawodowy - Monika Kosiorowska - omawia zasady aktywnego poszukiwania pracy
WAB2 Uczestnicy zajęć, z pomocą doradcy zawodowego, tworzą dokumenty aplikacyjne.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007