OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BYDGOSCY WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ

Z inicjatywy uczestników Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży Hufca Pracy w Bydgoszczy zorganizowano akcję pt. „Bo tak niewiele trzeba , by pomagać…”  na rzecz podopiecznych bydgoskiej fundacji. 

Do współpracy młodzież zaprosiła swoje koleżanki i kolegów, a także rodziny, nauczycieli oraz wychowawców z hufca pracy. 27 marca bydgoscy wolontariusze  zakończyli zbiórkę  na rzecz sklepu Sue Ryder. Celem tego przedsięwzięcia było zebranie różnego typu artykułów między innymi: odzieży, obuwia, torebek, biżuterii, maskotek czy obrazów. Idea sklepów jest bardzo prosta. Zgromadzone  w nich przedmioty są darami przez osoby prywatne. Pieniądze ze sprzedaży przedmiotów wspomagają działalność Fundacji Sue Ryder, z którą bydgoska młodzież współpracuje  od kilku lat.  Podczas wizyty w sklepie Sue Ryder nasi uczestnicy mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem sklepu, a także poznać organizację tego miejsca.                                                                                                                     

 Przedsięwzięcie to dostarczyło zarówno adresatom jaki bydgoskiej młodzieży dużo pozytywnych emocji, ucząc jednocześnie empatii i dzielenia się tym co mamy.

SUE1 W trakcie wręczania darów zebranych przez bydgoskich wolontariuszy.
   
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007