OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BYDGOSKI HUFIEC PROMUJE OHP

W dniu 14 marca bydgoski hufiec wziął udział w Drzwiach Otwartych  zorganizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Chroboczka w Szubinie.

Celem imprezy było zaprezentowanie uczniom trzecich klas gimnazjum oferty szkoły w tym jej dorobku, oraz możliwości kształcenia w ramach OHP.

Gośćmi była młodzież, nauczyciele oraz pedagodzy z okolicznych szkół gimnazjalnych w tym m.in. z Rynarzewa, Kołaczkowa, Łabiszyna i Szubina.

W czasie imprezy zaprezentowali się m.in. pracodawcy z Szubina i okolic, z którymi szkoła współpracuje od wielu lat. Osobne stanowisko miał bydgoski hufiec, na którym przedstawiono także ofertę Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Grudziądza oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Bydgoszczy.

W czasie imprezy odbył się pokaz zawodów takich jak, fryzjer, kucharz, stolarz oraz krawiec. Wychowawca hufca pani Renata Przybylska, która jest nauczycielem zawodu krawiec szyjąc na maszynie zachęcała młodzież do tej profesji. Wśród przybyłej młodzieży znaleźli się odważni, którzy spróbowali swoich sił przy maszynie do szycia.

Podczas trwających  Drzwi Otwartych przeprowadzono wiele rozmów z pedagogami, nauczycielami oraz uczniami z przybyłych szkół, potencjalnym kandydatami, którzy otwarcie zapewniali, że będą składać podanie do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i OHP.

drz5 Pierwsze próby szycia na maszynie
drz1(1) Pokaz zawodów
drz3 Zapoznanie z ofertą kształcenia w ramach OHP
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007