OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 












Aktualności

SPOTKANIE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 

W dniu 4 marca 2020 roku, w ramach spotkań socjalizujących, uczestnicy OSiW Grudziądz udali  się   do Domu Pomocy Społecznej Nr 1.

Już od wielu lat Ośrodek współpracuje z tą placówką i dlatego młodzież wyraziła chęć wspólnego spędzenia popołudniowego czasu  z pensjonariuszami.

By uatrakcyjnić przebieg spotykania przeprowadzono zajęcia podczas, których młodzież razem z  mieszkańcami  dekorowała kruche ciasteczka kolorowym, słodkim lukrem oraz malując pisakami prezentowała swoje umiejętności. Jest to zarazem dla tych osób okazja doskonalenia  umiejętności manualnych, a także dobra okazja do spędzenia czasu   na rozmowach o swoim życiu i zainteresowaniach.

W międzyczasie uczestniczki z warsztatów fryzjerskich  wykazywały się swoimi talentami strzygąc i układając nowoczesne fryzury, by poprawić pensjonariuszom samopoczucie. Poza tym młodzież spędziła czas na grach planszowych i karcianych, które przyniosły wszystkim sporą dawkę śmiechu.

Dzięki takim spotkaniom nasi uczestnicy, jako młodzi ludzie mają okazje do poznania specyfiki sprawowania opieki nad ludźmi starszymi i schorowanymi, co w efekcie uczy empatii i buduje oddźwięk w środowisku lokalnym.

Tak jak nas nauczył Jan Paweł II troszczymy się o los innych osób w potrzebie.

D1 D4
D3 D2
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007