OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DROGA DO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 21 marca odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych zajęcia dotyczące niestandardowego podejścia do zagadnień związanych z przedsiębiorczością. Młodzież podczas spotkania miała możliwość nauczenia się praktycznych umiejętności inwestowania oraz zdobycie wiedzy z  postaw w różnych sytuacjach rynkowych.

Zajęcia poprowadził praktyk lider Klubu Cashflow Pan Marcin Siwak. Trener rozpoczął spotkanie od  przedstawienia swojej ścieżki kariery począwszy od czasów nauki w technikum. Opowiedział o sposobie myślenia ludzi bogatych i biednych oraz wyjaśnili jaki procent społeczeństwa pracuje w danej sferze finansowania. Prowadzący warsztat rozmawiał z młodzieżą o aktywnym gospodarowaniu swoim wolnym czasem w taki sposób, aby realizowali oni swoje cele życiowe. Następnie Pan Marcin wyjaśnił czym jest gra Cashflow i omówił jej cel. Przedstawił graczom zasady planowania przepływów pieniężnych, koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy.

Podczas spotkania uczniowie chętnie zadawali  pytania dotyczące gry a w informacji zwrotnej zaznaczyli, że zmienił się ich pogląd dotyczący zarządzania czasem i realizacji planów życiowych. Edukacja finansowa to jedna z wielu metod określenia swoich planów, jest okazją na odnalezienie właściwej drogi do realizacji zamierzonych celów czy marzeń a także  możliwością poznania nowych osób.

DRPRZ3 Przygotowania do rozpoczęcia rozgrywki w Cashflow
DRPRZ2 Pan Marcin Siwak podczas omawiania zasad gry Cashflow
   

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007