OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH WE WŁOCŁAWKU

W piątek 1 marca 2019 roku  kadra włocławskiego Hufca Pracy wraz z uczestnikami udała się na Cmentarz Komunalny we Włocławku. Celem wyjścia była kwesta na rzecz Fundacji „Niezłomni” im. Zygmunta Szendzielorza Łupaszki.

1 marca w Polsce jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych a zebrane środki pozwolą na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Niezłomnych. Tylko od nas zależy czy najdzielniejsi synowie naszej Ojczyzny zostaną odnalezieni i  pochowani z należnymi honorami czy też na zawsze pozostaną zapomniani.  Kwesta poprzedzona była pogadanką przeprowadzoną przez wychowawcę hufca Paulinę Krupińską z uczestnikami klasy I Branżowej Szkoły w Choceniu na temat „Poszukiwania ukrytych mogił żołnierzy antykomunistycznego podziemia Niepodległościowego”. Uczestnicy mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości o wydarzenia związane z podziemiem niepodległościowym. Młodzież zapoznała się z losami Żołnierzy Niezłomnych oraz cywilnych ofiar komunistycznego terroru z lat 1944-1956.

Zarówno kwesta na cmentarzu, jak i pogadanka były dla młodych ludzi wielkim przeżyciem, jak i wyjątkową lekcją historii.  

NAR3  
NAR4 NAR1
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007