OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

FESTIWAL ZAWODÓW W INOWROCŁAWIU

W dniu 4 marca 2016 roku  uczestnicy Hufca Pracy w Inowrocławiu uczestniczyli w festiwalu zawodów, który odbył się w Hali Widowiskowo- Sportowej.

Młodzi Ludzie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych kierunków kształcenia, takich jak kucharz, fryzjer, monter, elektryk. Organizatorzy przedsięwzięcia przedstawili gimnazjalistom w formie warsztatów specyfikę poszczególnych zawodów. Dziewczęta z inowrocławskiego hufca szczególnie zainteresowała metamorfoza i pokaz komputerowego dobierania fryzur. Natomiast wśród chłopców największym powodzeniem cieszyły się stoiska prezentujące warsztaty budowlane, elektryczne i samochodowe. Młodzież w trakcie pokazów wyrobów cukierniczych miała możliwość samodzielnego ozdobienia słodkości oraz ich skosztowania. Na koniec pobytu uczestnicy wzięli udział w zabawach edukacyjnych. Najwięcej emocji przyniosły  zajęcia pt. ”Świat widziany przez narkogogle”, podczas których uczniowie mieli możliwość poznać efekty używania substancji odurzających.   

Udział w tego typu spotkaniu miał na celu przede wszystkim uświadomić młody ludziom,  że wybór dobrego zawodu to inwestycja w ich przyszłość.

FEST2 Młodzi cukiernicy.
FEST1 Młodzież poznaje tajniki budownictwa.
FEST3 Uczestnik podczas zajęć „Świat widziany przez narkogogle”.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007