OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

FORUM PRZEDSIĘBIORCÓW W NAKLE

Dnia 28 marca kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle uczestniczyła w Forum Przedsiębiorców i Pracodawców Powiatu Nakielskiego. W czasie spotkania dyskutowano m.in. formach  wsparcia finansowego, kryteriach wyboru  projektów do dofinansowania,  oraz innowacyjności.

W forum zorganizowanym przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk uczestniczyło kilkadziesiąt osób, a wśród nich: przedsiębiorcy, pracodawcy, przedstawiciele instytucji z otoczenia biznesu i samorządu lokalnego oraz szkół zawodowych.  W trzech panelach tematycznych dyskutowano o tym:  co jest lepszym mechanizmem rozwoju przedsiębiorców -  dotacja czy kredyt; czy tworzenie miejsc pracy jest dobrym kryterium wyboru projektów oraz czy jesteśmy wystarczająco innowacyjni.  Gorąca dyskusja wywiązała się w grupie rozmawiającej o kryteriach wyboru projektów do wsparcia ze środków unijnych. Przedstawiono wiele czynników, które mają wpływ na rozwój przedsiębiorstwa   i jednocześnie wspierają lokalną społeczność poprzez tworzenie kierunków kształcenia, wykorzystanie lokalnych zasobów, tworzenie oddolnych porozumień o współpracy. Pracodawcy podkreślali znaczenie szkół zawodowych kształcących młodych pracowników na potrzeby lokalnego rynku.

Swoje wystąpienie mieli też przedstawiciele instytucji wspierających pracodawców dotacjami ze środków unijnych. Omówili możliwości i warunki otrzymania wsparcia na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw na  innowacyjne działania w przetwórstwie,  rozwój usług rolniczych oraz współpracy na rzecz innowacji w rolnictwie w ramach PROW 2014-2012. Przedstawili też możliwości inwestowania w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Nakle nad Notecią.

forum3-1 Prezentacja na temat Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
forum2 Dyskusja na temat: czy tworzenie miejsc pracy jest dobrym kryterium wyboru projektów?
forum1 Uczestnicy Forum  Przedsiębiorców i Pracodawców Powiatu Nakielskiego.
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007