OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GIEŁDA PRACY W INOWROCŁAWIU

29 marca br. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Inowrocławiu przeprowadzone zostały rozmowy kwalifikacyjne przez firmę Contact Center.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu po raz kolejny wyszło z inicjatywą stworzenia osobom młodym, do 25 r.ż. możliwości bezpośredniego spotkania z pracodawcą i zdobycia informacji na temat specyfiki pracy w danej branży, warunkach zatrudnienia oraz szansy zaprezentowania swojej kandydatury.

Dla niektórych przybyłych osób była to pierwsza w życiu rozmowa kwalifikacyjna i wiązała się z dużym stresem. Jednak każdy uczestnik spotkania przed wejściem na rozmowę mógł skonsultować się zarówno z doradcą zawodowym jak i pośrednikiem pracy MCK w Inowrocławiu.

Pracodawca zaproszony przez pośrednika pracy oferował pracę na stanowisku „Specjalista ds. rozwiązań Orange”. Praca w branży telemarketingowej jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zdobyć nierzadko pierwsze doświadczenie zawodowe, mających wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne w kontaktach z innymi. Praca na w/w stanowisku daje możliwość rozwijania kompetencji społecznych, co z pewnością zaowocuje i będzie miało pozytywny wpływ na rozwój dalszej kariery zawodowej.

Inowrocławska giełda pracy cieszyła się dużym zainteresowaniem ludzi młodych, którzy przez kilka godzin odwiedzali MCK w Inowrocławiu w celu spotkania z pracodawcą.

Rekruterzy cieszyli się z dużej frekwencji i zainteresowania. Kilka osób już tego dnia usłyszało szczęśliwą wiadomość, że właśnie otrzymali pierwszą pracę, był to dla nich z pewnością duży sukces. Pozostałe osoby oczekują na wynik swoich rozmów kwalifikacyjnych.

Z całą pewnością stwierdzić można, iż takie wydarzenia są potrzebne, wyposażają młodych ludzi w wiedzę na temat lokalnego rynku pracy, dają doświadczenie w  prezentacji samego siebie a w konsekwencji prowadzą do zatrudnienia.

MCKINO2 Rekruter prowadzący rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem podczas giełdy pracy w MCK w Inowrocławiu.
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007