OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GIMNAZJUM I CO DALEJ?

22 marca  pracownice Młodzieżowe Centrum Kariery w Radziejowie przeprowadziły zajęcia z gimnazjalistami w Publicznym Gimnazjum w Pocierzynie.

Radziejowska jednostka OHP miała przyjemność pierwszy raz gościć w tej szkole. Na początku spotkania przybliżono uczniom zasady funkcjonowania jednostki MCK, możliwości uzyskania wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy.

W dalszej części zajęć uczniowie zapoznali się z planowaniem ścieżki kariery edukacyjnej, jaką mogą wybrać po skończeniu gimnazjum. Młodzież zapoznała się z możliwością dalszego kształcenia w radziejowskich szkołach ponadgimnazjalnych. Ponadto każdy gimnazjalista wykonał ankietę ”Czy lubisz?” określając tym samym przynależność swoich zainteresowań do danej grupy zawodów Człowiek-Dane, Człowiek-Rzeczy, Człowiek-Ludzie. Następnie poprzez aktywny udział uczniów rozwiązywano krzyżówkę, w której hasłami były najważniejsze pojęcia kariery zawodowej, takie jak:  studia, zawód, praca, wynagrodzenie, matura, wykształcenie.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano młodzieży filmy z serii ”Spacer po zawodach”, a także rozdano materiały informacyjne i zachęcano do korzystania z usług Młodzieżowego Centrum Kariery.

GIMCO1 Rozwiązywanie krzyżówki z pojęciami kariery zawodowej.
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007