OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM GŁOMBOWICZEM

Dnia 10 marca 2017 roku w Środowiskowym Hufcu Pracy w Toruniu  odbyło się spotkanie  z Krzysztofem Głombowiczem – parasportowcem, znanym sprawozdawcą sportowym, konferansjerem, współpracownikiem TVP, autorem reportaży poświęconych niepełnosprawnym sportowcom.

Krzysztof Głombowicz przygodę z TVP zapoczątkował na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atlancie, następnie w 2000 roku w Sydney, 2004 roku w Atenach i 2006 roku  w Turynie. Współpracował z programem „Spróbujmy razem”, gdzie  nagrał kilkadziesiąt reportaży z udziałem osób niepełnosprawnych. Reprezentował nasz  kraj na Mistrzostwach Europy  i Mistrzostwach Świata w ciężarach, lekkiej atletyce, narciarstwie klasycznym oraz w Pucharze Europy i Pucharze Świata. W roku 2008 brał udział w wyprawie Fundacji Anny Dymnej na Kilimandżaro, która zakończyła się sukcesem.

Podczas spotkania z młodzieżą hufca Pan Krzysztof opowiadał o swoich sukcesach sportowych, a także „ciężkiej” drodze jaką przebył, aby je osiągnąć. Prezentował zdjęcia dokumentujące jego sukcesy i podróże po świecie.

Jego życiowe motto  to: „Człowiek jest tylko Czeladnikiem, a Ból jego Mistrzem. I nikt nie poznał samego siebie, dopóki nie zaznał Cierpienia”. Na swoim przykładzie starał się uświadomić młodzieży, że należy walczyć o swoje w życiu, realizować marzenia i szanować  ludzi. 

Młodzież była bardzo zainteresowana życiem, pracą zawodową, pasją oraz osiągnieciami sportowymi Pana Krzysztofa. Gość odpowiadał na wiele pytań.  Spotkanie miało na celu zachęcenie uczestników Środowiskowego Hufca Pracy do  aktywnego uprawiania sportu i do refleksji nad własnym życiem.

PAR4 Wspólne zdjęcie
PAR2 Prezentacja zdjęć z podróży
PAR1 Gość odpowiadał na wiele pytań.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007