OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

Z PROMOCJĄ W GRUBNIE

Dnia 14 marca 2018 roku Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Chełmnie uczestniczyło po raz kolejny w przedsięwzięciu pt. „Spotkania w ciekawymi zawodami”  organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. I. Łyskowskiego w Grubnie.

Pod opieką pedagogów młodzież stojąca przed wyborem szkoły średniej wzięła udział w zajęciach warsztatowych zgodnie z przyszłym planowanym zawodem.

Przedsięwzięcie miało charakter drzwi otwartych i  promocji szkoły, a przede wszystkim propagowania kształcenia zawodowego. Odbiorcami działań byli uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu powiatu chełmińskiego i nie tylko.

Szkoła cieszy się ciekawymi kierunkami nauki w zawodach tj: kucharz, cukiernik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechatronik, technik hotelarstwa, technik rolnik, mechanik pojazdów i maszyn rolniczych, technik architektury krajobrazu, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W różnych częściach szkoły tego dnia odbywały się równolegle warsztaty zawodoznawcze jak i prelekcje promujące zawody, prowadzone przez nauczycieli fachowców z zespołu CKP w Grubnie.

W ramach aktywnej współpracy chełmińska jednostka OHP brała udział w promowaniu kształcenia zawodowego w naszym powiecie. Uczestnicy otrzymali informacje o projektach realizowanych przez OHP w ramach „Gwarancji dla Młodzieży”, na temat platformy ECAM, oraz zapoznali się z aktualnymi darmowymi kursami, ofertami pracy krótkoterminowej, rejestrując się w bazie osób poszukujących pracy. Pedagodzy szkolni i nauczyciele z okolicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z ofertą usług i najbliższymi planami działań chełmińskiego MCK.

          

che2 Prezentacja jednostki i usług OHP w Chełmnie
che1 Uczniowie wizytówką szkoły
che4 Kuchnia pełna niespodzianek
che6 Rozwojowi mechatronicy
che7 Przyszłe projektantki ogrodów

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007