OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

INOWROCŁAWSKI HUFIEC NA „GIEŁDZIE SZKÓŁ”

W dniach 29 i 30 marca 2017 roku w Gimnazjum im. M. Kopernika w Sławęcinku oraz  w Gimnazjum im. K. Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich odbyły się „Giełdy Szkół”, podczas których przedstawił swoją ofertę Hufiec Pracy z Inowrocławia.

Z zaproszenia skorzystało kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych między innymi  z Inowrocławia: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Szkoła Rzemiosła, Akademia Szkolnictwa, Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, 2, 3, 4 i 5 oraz I, II i III Liceum Ogólnokształcące, a także Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych z Kobylnik, Kruszwicy   i Kościelca. Nie zabrakło też szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy oraz okolic Złotnik Kujawskich. Kujawsko-Pomorską WK OHP reprezentowali wychowawcy 2-3 Hufca Pracy wraz z przedstawicielem młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane było do trzecioklasistów  z gimnazjum ze Sławęcinka i Złotnik Kujawskich.

Podczas pierwszej części wystawcy kolejno przedstawiali swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową. Następnie młodzież miała możliwość bezpośredniego zapoznania się ze stoiskiem jednostki, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wychowawca oraz uczestnik inowrocławskiego hufca zachęcali do skorzystania z oferty edukacyjnej, przedstawili zasady rekrutacji na nowy rok szkolny oraz przekazali informacje dotyczące funkcjonowania młodzieży w hufcu, zapoznali też z możliwością uzupełniania wykształcenia oraz zdobywania zawodu za pośrednictwem OHP.

inogie4 Wychowawca podczas prezentacji oferty edukacyjnej.
inogie1 Uczestnik 2-3 HP podczas rozdawania ulotek.
inogie5 Wychowawca i uczestnik z 2-3 HP przedstawiają zasady rekrutacji.
   
   
   

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007