OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

JĘZYKOWO I MATEMATYCZNIE WE WŁOCŁAWKU

W dniu 22 marca bieżącego roku we współpracy wychowawców Hufca Pracy we Włocławku i nauczycieli Zespołu Szkół Włocławskiego Stowarzyszenia Oświatowego COGITO w ramach działań kulturalno – oświatowych odbyły się dwa konkursy wiedzy: matematyczny i językowy.

Uczestnicy włocławskiego hufca w dniu dzisiejszym mogli podjąć kolejne konkursowe wyzwanie. Tym razem młodzi uczestnicy mogli spotkać się oko w oko z królową nauk, czyli matematyką oraz najbardziej popularnym na świecie językiem - językiem angielskim.

Od samego rana, kiedy umysły młodzieży jeszcze rześkie i nie zmęczone całym dniem nauki, uczestnicy mający najlepsze osiągnięcia matematyczne zmierzyli się w konkursie matematycznym „Omnibus”. Przygotowane zadania wymagały od uczestników szerokiej wiedzy matematycznej, zatem do ostatniej minuty młodzież intensywnie kalkulowała i obliczała zadania. Omnibusami matematycznymi okazali się Marcin Nowak, który zajął pierwsze miejsce, Elżbieta Borzykowska uplasowała się na miejscu drugim i ostatnie miejsce na podium matematycznym zajął Jakub Ziółkowski. 

W godzinach popołudniowych natomiast odbył się konkurs z języka angielskiego pod nazwą „Let’s speak English”, który ku zaskoczeniu młodzieży, obejmował nie tylko angielskie słówka i czasy, lecz też zagadnienia z wiedzy na temat krajów Wielkiej Brytanii. Najwyższą liczbę punktów uzyskała Magdalena Gołębiewska, zaraz za nią na drugim miejscu z różnicą jednego punktu usytuowała się Marika Lipigórska a trzecie miejsce przypadło Monice Petrykowskiej. Zwieńczeniem przygotowanych konkursów było rozdanie najlepszym uczestnikom pamiątkowych dyplomów oraz upominków.  Przygotowane przedsięwzięcia miały za zadanie dać szansę młodzieży na ukazanie swoich umiejętności i zdolności, których często z różnych powodów nie ujawniają podczas „zwykłych” zajęć lekcyjnych. Tego typu przedsięwzięcia nie tylko aktywizują młodzież i zachęcają do pogłębiania swojej wiedzy i zainteresowań, ale pokazują też, że warto angażować się w różnego rodzaju akcje, które ujawniają tkwiący w młodzieży potencjał. Konkursy dla młodzieży też są doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i jest to bez wątpienia doskonała nauka w niecodzienny sposób.

MAT3 Zwycięzcy konkursu językowego
MAT2 oraz matematycznego.
   

 

.

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007