OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KIERUNEK NA INNOWACJE

11 marca 2016 roku pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy przeprowadziła warsztaty Design Thinking dla uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych o kierunku architektura. Celem zajęć było poznanie innowacyjnej metody tworzenia produktów i usług.

Tematyka wykładu poruszała kwestie związane wyjaśnieniem pojęcia Design Thinking oraz znaczenia budowania interdyscyplinarnego zespołu i utrzymywania relacji z klientem. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób nowoczesnymi metodami realizuje się innowacyjne projekty przy założeniu niskiego budżetu. Szczególną uwagę poświęcono na interpretacje empatii.

W drugiej części spotkania przeprowadzono ćwiczenie, podczas którego młodzi architekci dowiedzieli się na konkretnym przykładzie jak przebiega proces tworzenia Design Thinking. Poza elementem poznawczym zajęcia miały charakter integracyjny co sprzyjało wydajności pracy. Pośrednik pracy podkreśliła, że poznanie innowacyjnych metod pracy jest bardzo ważne przy dużej konkurencyjności na rynku pracy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia.

 

INNOW Młodzież w trakcie realizacji założeń warsztatu Design Thinking.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007