OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KUJAWSKO-POMORSKA WK OHP UATRAKCYJNIŁA OBCHODY PIERWSZEJ ROCZNICY PROGRAMU 500+

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu na prośbę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Kancelarii Premiera RP przygotowała mnóstwo atrakcji dla dzieci uczestniczących w spotkaniu z Panią Premier Beatą Szydło oraz Panią Minister Elżbietą Rafalską.

Spotkanie odbyło się 1 kwietnia w Konecku z okazji pierwszej rocznicy wdrożenia Programu Rodzina 500+.

Gospodarzami spotkania był Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz wójt gminy Koneck Ryszard Borowski. Wzięli w nim udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzenna Drab, Posłowie na Sejm RP, Senatorowie, władze samorządowe województwa kujawsko-pomorskiego.

Dzieci przybyłe na spotkanie mogły skorzystać z wielu atrakcji, które zapewniła kadra Kujawsko-Pomorskiej WK OHP. Były to: malowanie koszulek według szablonów z logo programu, wyrób biżuterii z koralików,  tworzenie figurek z balonów, kolorowanie, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, dekorowanie ciasteczek, rozgrywki sportowe, bańki mydlane. Stoiska Ochotniczych Hufców Pracy cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Dzieci otrzymywały balony, słodycze oraz gadżety.

Kadra OHP odpowiedzialna była również za dekorację sali, w której odbyło się spotkanie. Uroczystość uświetniły torty pozyskane od pracodawcy – „Cukierni Lucynka” współpracującego z Wojewódzką Komendą  OHP oraz muffinki wykonane przez młodocianych pracowników.

Pani Premier Beata Szydło,  Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Pan Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poczęstowali wszystkich przybyłych na spotkanie własnoręcznie pokrojonymi tortami.

Na spotkaniu obecne były ogólnopolskie media, które relacjonowały to przedsięwzięcie. Była to doskonała okazja do promocji działalności Ochotniczych Hufców Pracy. Na stoiskach znalazły się również materiały dotyczące prowadzonej akcji rekrutacyjnej na nowy rok szkolny.  

Pani Minister Elżbieta Rafalska osobiście podziękowała kadrze Kujawsko-Pomorskiej WK OHP, szczególnie Wojewódzkiemu Komendantowi Małgorzacie Taranowicz za przygotowanie atrakcji dla uczestników spotkania.

Było to kolejne przedsięwzięcie organizowane przez kadrę WK OHP w Toruniu na zlecenie Ministerstwa i Kancelarii Premier Rządu. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, kadra przygotuje atrakcje  z okazji Dnia dziecka  w Ogrodach Kancelarii Premier, które odbędzie się 3 czerwca. 

KON2 Malowanie twarzy.
KON3 Wyrób biżuterii.
KON4 Dekorowanie ciasteczek.
KON5 Malowanie koszulek według szablonów z logo programu 500+
KON6 Atrakcjom przygotowanym dla dzieci przypatruje się Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzenna Drab wraz z Wojewódzkim Komendantem OHP Małgorzata Taranowicz.
KON7 Przy muffinkach przygotowanych przez Kujawsko-Pomorską Wojewódzką Komendę OHP
KON8 Wystąpienie Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej.
KON9 Uroczystość uświetniły torty pozyskane od pracodawcy – toruńskiej „Cukierni Lucynka”.
KON10 Pani Premier Beata Szydło z dziećmi
KON11 oraz Minister Rodziny, Pracy i  Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska poczęstowały wszystkich przybyłych na spotkanie własnoręcznie pokrojonymi tortami.
KON12 Wspólne zdjęcie. Pani Premier Beata Szydło, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzenna Drab oraz Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz
KON13 Pani Premier Beata Szydło oraz Minister Rodziny, Pracy i  Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wśród dzieci przybyłych na spotkanie.
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007