OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KONFERENCJA REGIONALNA PROGRAMU ERASMUS+ W GRUDZIĄDZU

W dniu 2 marca 2018 roku w Grudziądzu odbyła się konferencja regionalna pod tytułem „Szkoła dla pracodawcy, pracodawca dla szkoły - skuteczne partnerstwo w kształceniu zawodowym”, w której uczestniczyła kadra OHP.

 Sympozjum odbyło się w Centrum Konferencyjnym Hotelu Ibis przy ul. Piłsudskiego 18. Zaproszeni goście to dyrektorzy szkół, kierownicy placówek opiekuńczo -  wychowawczych, pracodawcy, nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, pośrednicy pracy i wielu  innych przedstawicieli z różnych instytucji.

Sesję plenarną otworzyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pani Marzenna Drab, kolejnym mówcą był Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik oraz Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Paweł Poszytek. Przedstawili wspieranie mobilności i partnerstwa w kształceniu zawodowym w ramach nowatorskich programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Kolejnym wątkiem były omawiane staże w zagranicznych przedsiębiorstwach programu Erasmus+ jako forma praktycznej nauki zawodu przez nauczycieli realizujących program ERASMUS+. Kto może korzystać z programu i w jaki sposób zrealizować plan dotyczący wspierania mobilności zagranicą studentów, nauczycieli i pracowników administracyjnych oraz specjalistów z przedsiębiorstw. Został przedstawiony wykład dotyczący idealnego modelu kształcenia, a także warsztat w jaki sposób pozyskać środki z programu Erasmus+ na budowanie partnerstw strategicznych. Z takich ofert skorzysta w sumie 4mln  osób w całej Europie oraz 125 tys. instytucji.

dr1 Otwarcie Sesji Plenarnej przez Podsekretarz Marzennę Drab.
dr2 Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.
dr3 Zaproszeni goście.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007