OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ MŁODZIEŻY OHP

W dniu 28 lutego 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury ,,Pszczółka” im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP.

W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele z Grudziądza, Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia oraz Włocławka. Ze względu na przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości Polski, młodzież oraz zgromadzeni goście wysłuchali występu wokalnego o charakterze patriotycznym uczestniczki inowrocławskiego hufca Natalii Folgi. Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy informatycznej. Druga część polegała na przedstawieniu przygotowanych przez młodych ludzi prezentacji, stron internetowych czy też portfolio. Strona praktyczna przedsięwzięcia dawała możliwość wykazania się znajomością i umiejętnością obsługi programów komputerowych. Tematyka prezentowanych prac była różnorodna. Dotyczyła zainteresowań i pasji uczestników, ich miejsc zamieszkania oraz tematyki odzyskania niepodległości Polski.

Jury w składzie: Edyta Fydrych – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Pszczółka” w Inowrocławiu, Mariusz Kawczyński nauczyciel informatyki, Artur Nalewajski Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu i jednocześnie nauczyciel informatyki i  Małgorzata Tokarska – koordynator ds. kształcenia i wychowania  WK OHP w Toruniu brało pod uwagę nie tylko wiedzę informatyczną, lecz także kreatywność i oryginalność prezentowanych prac.

Tegorocznymi laureatami konkursu zostali Sebastian Majewski reprezentujący Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu oraz Patryk Ciarkowski z Hufca Pracy we Włocławku. Zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskim Etapie Konkursu w Tarnowie.

Komisja zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej, związanej z jubileuszem obchodów odzyskania niepodległości uczestniczce włocławskiego hufca -  Annie Rebejko, która zaprezentowała pracę w formie grafiki komputerowej. 

winf7 Pamiątkowe zdjęcie laureatów z jury oraz wychowawcami.
winf1 winf2
winf3 winf4
winf5 winf6
winf8  
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007