OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 LEKCJA DZIENNIKARSTWA   I PROMOCJA CHEŁMIŃSKIEGO MCK OHP

Dnia 16 marca 2018 roku pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Chełmnie brał udział w konferencji prowadzonej przez młodych, przyszłych dziennikarzy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1  w Chełmnie o profilu dziennikarskim.

Jedną z form pracy każdego dziennikarza jest udział w konferencji prasowej lub jej poprowadzenie, a następnie przygotowanie materiału pokonferencyjnego. Ta próba pracy dziennikarskiej ma na celu zdobycie umiejętności  prowadzenia dialogu z zaproszonymi osobami, naukę zebrania informacji i przełożenia jej na papier. Młodzież LO pod opieką doświadczonej dziennikarki wprowadzana jest w sposób profesjonalny do przyszłego zawodu dziennikarza.

16 marca klasa III  c o profilu dziennikarskim szukała odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wyboru  studiów i pracy.

W rolę osoby prowadzącej konferencję wcieliła się jedna  z uczennic profilu dziennikarskiego LO.  Pytania skierowane  do pracownika MCK dotyczyły prac krótkoterminowych dla młodzieży, organizacji  czasu wolnego, wyboru kierunków studiów.  Pytano również jakie czynniki mają wpływ  na wybór profesji oraz na czym polega trafny wybór zawodu aby stał się gwarancją zadowolenia.  Omówiono co to są predyspozycje zawodowe, kompetencje zawodowe i inne czynniki potrzebne do świadomego wyboru kierunku studiów i przyszłego zawodu.

 Zadaniem młodzieży po konferencji będzie przygotowanie notatek dziennikarskich z przeprowadzonego wywiadu z pracownikiem MCK.

lek1 Lekcja dziennikarstwa – prowadzenie konferencji.
   

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007