OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MCK CHEŁMNO PROMUJE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

Dnia 9 marca 2016 roku  Młodzieżowe Centrum Kariery w Chełmnie uczestniczyło w   „Dniu planowania kariery i edukacji zawodowej”  organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. I. Łyskowskiego w Grubnie.

W ramach aktywnej współpracy chełmińska jednostka OHP brała udział w dużym wydarzeniu szkolnym w ZSCKP w Grubnie pod nazwą „Dzień planowania kariery i edukacji zawodowej”. Przedsięwzięcie miało charakter drzwi otwartych i  promocji szkoły a przede wszystkim propagowania kształcenia zawodowego. Odbiorcami działań byli uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu powiatu chełmińskiego i nie tylko.

Młodzież czynnie brała udział w licznych warsztatach zawodoznawczych promujących takie zawody jak cukiernik, ogrodnik, technik żywienia, technik hotelarz czy kelner-barman. W różnych częściach szkoły odbywały się równolegle inne warsztaty i prelekcje promujące zawody z branży mechatroniki, mechaniki, odnawialnych źródeł energii czy  rolnictwa. Wiedzę na temat świata zawodów podczas dnia otwartego przekazywały również pracowniczki chełmińskiego OHP. Oprócz informacji zawodowej przy stoiku OHP młodzież mogła wykonać multimedialne testy  dotyczące predyspozycji zawodowych, mocnych i słabych stron, zainteresowań i radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym. Uczestnicy otrzymali informacje o projektach realizowanych przez OHP w ramach „Gwarancji dla Młodzieży”, na temat platformy ECAM oraz zapoznali się z aktualnymi ofertami pracy krótkoterminowej i dorywczej, rejestrując się w bazie osób poszukujących pracy. Pedagodzy szkolni i nauczyciele z okolicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z ofertą usług i najbliższymi planami działań chełmińskiego MCK.

CHEL1 Prezentacja jednostki OHP w Chełmnie i rejestracja osób chętnych do pracy.
CHEL2 Wiedza kelnerska prosto od fachowców.
CHEL3 Profesjonalna kuchnia otwarta dla uczniów.
CHEL4 Przyszli mechatronicy poznawali zawód.

       

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007