OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

X OGÓLNOMIEJSKIE TARGI EDUKACYJNE W GRUDZIĄDZU

Dnia 30 marca 2017 roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP  w Grudziądzu wraz z Punktem Pośrednictwa Pracy oraz Młodzieżowym Centrum Kariery brały udział w  X Ogólnomiejskich Targach Edukacyjnych zorganizowanych w hali Klubu Sportowego Olimpia w Grudziądzu.

Targi skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz do nauczycieli, pedagogów i rodziców.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania prezentował swoją ofertę kierując ją szczególnie do uczniów gimnazjum, a także do przybyłych wraz z nimi pedagogów szkolnych i nauczycieli. Celem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z pełną ofertą edukacyjną oraz możliwościami zdobycia wykształcenia i zawodu.

Doradca zawodowy i pośrednik pracy promowały swoją działalność i zapraszały młodzież oraz kadrę pedagogiczną do korzystania z ich usług. Ponadto osoby odwiedzające stoisko mogły nieodpłatnie korzystać z wszelkich materiałów informacyjnych, broszur i ulotek.

Kadra OSiW zachęcała rodziców i pedagogów do skorzystania z form edukacyjnych promowanych przez Ośrodek. Przekazywała informację o formach kształcenia, możliwości bezpłatnego korzystania z internatu podpierając się prezentacją multimedialną. Tradycyjnie na odwiedzających targi czekała niespodzianka przygotowana przez warsztat gastronomiczny. Gości częstowano pysznym poczęstunkiem sporządzonym pod okiem instruktorów przez młodych kucharzy odbywających przyuczenie do zawodu kucharz.

Udział w targach był doskonałą okazją do nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń. Podczas rozmów zachęcano młodzież do odwiedzenia stron internetowych OHP oraz profilu Ośrodka na facebooku.

ogol2 Zastępca kierownika OSiW podczas prezentowania oferty.
ogol3 Doradca zawodowy MCK prezentujący usługi OHP.
ogol4 Uczestniczka OSiW podczas występu.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007