OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

OHP NA XII GIEŁDZIE KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W TORUNIU

Dnia 3 marca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu odbyła się XII Giełda Kształcenia Zawodowego, na której licznie zjawiła się młodzież gimnazjalna z Torunia i okolic.

Kujawsko – Pomorską Wojewódzka Komendę OHP reprezentowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz wychowawca i uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu.

ŚHP prezentował swoją ofertę edukacyjną, zachęcał do kontaktu rozdając materiały promocyjne i częstując wypiekami uczniów z warsztatu gastronomicznego.

Jednym z punktów programu giełdy było spotkanie z pracownikami CEiPM w Toruniu, którzy udzielali informacji m.in. o zawodach i ścieżkach edukacyjnych, lokalnym rynku pracy oraz aktualnych ofertach pracy dla młodzieży, szkoleniach organizowanych w ramach ROSZM oraz o wolontariacie. Pracownikom CEiPM towarzyszyła Esperanza Nieves Jimenez wolontariuszka z Hiszpanii, która realizuje projekt „EVS for everybody” w ramach Erasmus + Młodzież. Opowiadała młodzieży o swoim pobycie w Polsce, zachęcając jednocześnie do skorzystania z możliwości jakie daje w/w program.

Ponadto każdy gimnazjalista miał okazję dowiedzieć się jakie są jego predyspozycje zawodowe poprzez rozwiązanie testu zainteresowań zawodowych i rozmowę doradczą. Młodzież otrzymała również materiały w postaci ulotek o zawodach oraz pakiety informacyjne, które pomogą w planowaniu kariery zawodowej.

1 Młodzież przy stoisku MCIZ.
4a Młodzież podczas spotkania z pracownikami Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu.
6 Uczestnicy toruńskiego hufca przy stoisku.
8 Spotkanie z wolontariuszką Esperanzą Nieves Jimenez.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007