OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KONKURS ORTOGRAFICZNY W BRODNICY

Dnia 26 marca 2018 roku w Hufcu Pracy w Brodnicy odbył się finał Szkolnego Konkursu Orograficznego pod hasłem „Ortografia to pestka!”.

Uczniowie klas I – III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej zmierzyli się   z niełatwym dyktandem, zaciekle walcząc o tytuł „Mistrza Ortografii”.

Głównym celem konkursu było rozbudzenie w uczestnikach tzw. „czujności ortograficznej”, propagowanie idei poprawnej pisowni, zmotywowanie młodzieży do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji oraz kształcenie pamięci, uwagi i logicznego myślenia.

Konkurs przebiegał dwu – etapowo: etap I konkursu – klasowy – polegał   na przeprowadzeniu dyktanda konkursowego wśród wszystkich uczniów  klas I – III Gimnazjum dla Dorosłych oraz klasy VII  Szkoły Podstawowej dla Dorosłych. Do etapu II – szkolnego, zakwalifikowało się ośmioro uczestników. W pierwszej części napisali oni dyktando, natomiast w drugiej rozwiązywali test sprawdzający ich wiadomości gramatyczne. Zwycięzcami  konkursu okazali się: Tomasz Bojanowski (kl. II A GD) – zdobywca I miejsca, Dominika Zielińska (kl. III A GD) – miejsce II i Angelika Lewandowska (kl. III A GD)  – zdobywczyni miejsca III.

 Na uwagę zasługuje fakt, że z roku na rok  zainteresowanie konkursem jest coraz większe, a poziom konkursu coraz wyższy. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością zasad  gramatycznych i ortograficznych oraz udowodnili, że dla nich ortografia  – to pestka!

ORT4 Zwycięzcy konkursu wraz z wychowawcą
ORT3 Laureat I miejsca
ORT2 Uczestnicy konkursu ortograficznego
ORT1 Młodzież podczas pisania dyktanda

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007