OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„PIF PAF! JESTEŚ TRUP!” – SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY WE WŁOCŁAWKU

W dniu 27 marca 2018 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy wzięli udział w wyjściu do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego na spektakl profilaktyczny „Pif paf! Jesteś trup” w reżyserii  Jana Polaka. Patronat honorowy nad sztuką objęła Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Aktorzy przedstawili historię nastoletniego Josha, który w więziennej celi dokonuje rachunku sumienia za popełnione morderstwo. Sztuka, odnosiła się do masakry, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School w Stanach Zjednoczonych.

Strzelanina w Columbine odbiła się szerokim echem na całym świecie, wywołując panikę moralną związaną z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, środkami antydepresyjnymi, brutalnymi filmami, muzyką i grami komputerowymi, Internetem oraz powszechnym dostępem do broni.

„Pif paf! Jesteś trup!" to dramat, opowiadający o problemach nastolatków i wynikających z nich konsekwencji. Autor zagłębił się w psychikę zagubionych nastolatków, którzy nie znajdują zrozumienia wśród rówieśników, rodziców, nauczycieli i starał się znaleźć źródło ich problemów. Sztuka podejmuje rozważania nad problemami nastolatków, które potrafią doprowadzić do wielu innych, strasznych rzeczy. Opowiada o przemocy w szkołach, tak zwanej „fali” i jej tragicznych skutkach.  Zaznacza, że to spotkani ludzie, rodzice, nauczyciele, koledzy, kształtują dojrzewającego człowieka. To dramat niezwykle ważny, dający do myślenia, a przy tym niesamowicie prawdziwy w bezpośrednim odbiorze.

Po spektaklu młodzież miała możliwość pogadanki z Panią Edytą Olszewską  - przedstawicielem włocławskiej Policji na temat przemocy i agresji oraz współczesnych problemów nastolatków.

PIF1 Przed spektaklem.
PIF2 Spektakl w wykonaniu młodych aktorów.
PIF3 Podczas spotkania z przedstawicielem Policji – Panią Edyta Olszewską.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007