OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PROMOCJA OHP NA TARGACH W TUCHOLI

2 marca 2017 w Tucholi odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy, na których zaprezentowało się Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.

Była to trzecia edycja imprezy, zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Tucholi przy wsparciu Starostwa Powiatowego. Targi zgromadziły wystawców nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale również z pomorskiego z uwagi na położenie Tucholi blisko granicy tych województw. Swoją ofertę prezentowały szkoły, uczelnie, instytucje rynku pracy i lokalni pracodawcy. Bydgoskie CEiPM reprezentowali Anetta Kokoszewska – pośrednik pracy, asystent EURES i Marcin Błażkow – doradca zawodowy.

Wśród osób odwiedzających Targi znaczną część stanowili uczniowie szukający ciekawych kierunków nauki oraz osoby dorosłe chcące znaleźć pracę lub zdobyć dodatkowe kwalifikacje, a tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Tym oczekiwaniom wyszli na przeciw pracownicy OHP. Na obszernym stoisku przygotowanym przez CEiPM Bydgoszcz można było skorzystać ze wsparcia w zakresie planowania przyszłości edukacyjno-zawodowej oraz zapoznać się z usługami świadczonymi w tym zakresie. Oferta doradcza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, którzy szukają pomocy w dokonaniu trafnych decyzji zawodowych, jak i nauczycieli i pedagogów wspierających młodzież w tych trudnych wyborach. Zainteresowane osoby mogły wykonać Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych określających predyspozycje zawodowe.

Pośrednik pracy promowała Młodzieżowe Biuro Pracy oraz informowała o możliwości wyjazdów za granicę w ramach pośrednictwa pracy EURES. Każdy zainteresowany otrzymał informacje na temat rejestracji do MBP, a także sposobach wyboru oferty pracy. Na stoisku poświęconym EURES asystent informowała w jaki sposób bezpiecznie przygotować się do wyjazdu za granicę oraz z jakich ofert należy korzystać. Do dyspozycji uczestników były materiały i broszury informacyjne dotyczące Unii Europejskiej oraz portalu EURES.

III Powiatowe Targi Edukacji i Pracy były doskonałą okazją do prezentacji obecnego kierunku działań Ochotniczych Hufców Pracy w zakresie wsparcia młodzieży wchodzącej na rynek pracy.

t2 Asystent EURES podczas przekazywania informacji o EURES.
t1 Podczas konsultacji doradczej.
T3 Uczennica szkoły średniej podczas wykonywania testów KZZ.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007