OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRZYGOTOWANI DO WEJŚCIA NA RYNEK PRACY

14 marca 2016 roku pośrednik pracy Agnieszka Cicha z Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu zrealizowała z uczniami szkoły zawodowej zajęcia dotyczące wejścia na rynek pracy.

Młodzież ucząca się w Akademii Szkolnictwa „AS” w Inowrocławiu zdobyła wiedzę z zakresu wymagań ze strony pracodawców oraz praktyczne umiejętności dotyczące przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zajęcia miały charakter warsztatowy, podczas których młodzi ludzie wykonywali szereg ciekawych ćwiczeń, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. W trakcie spotkania nie zabrakło również dyskusji na trudne tematy związane z rynkiem pracy. Najwięcej kontrowersji wśród młodych ludzi wzbudziły wymagania rekruterów w odniesieniu do posiadanego doświadczenia zawodowego. Pośrednik pracy Agnieszka Cicha wskazała na sposoby poradzenia sobie z takim wymaganiem rynku. Jako alternatywy wymieniono: m.in. prace wolontarystyczne czy krótkoterminowe, ułatwiające zdobycie doświadczenia zawodowego.

Ponadto podczas spotkania omówione zostały podstawowe zagadnienia z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej w kontekście prawidłowej autoprezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej. Spotkanie z młodzieżą było okazją do promocji działań inowrocławskiego MCK-u. Omówione zostały warunki korzystania ze szkoleń zawodowych oraz zasady udzielania wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego dla młodzieży. Szczególnie zachęcono młodych ludzi do odwiedzania strony internetowej Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży  www.ecam.ohp.pl, na której to mogą uzyskać dodatkowe informacje edukacyjne i zawodowe.

ASINO1 Pośrednik pracy omawiający usługi oferowane przez MCK
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007