Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W TORUŃSKIM HUFCU

Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu przygotowują się do Świąt Wielkanocnych.

21 marca 2016 roku młodzież wzięła udział w  świątecznych warsztatach plastycznych  oraz odwiedziła toruńskie Hospicjum Nadzieja. 

Warsztaty były okazją do poznania tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą, a także dobry momentem do integracji. Młodzież z zapałem zaangażowała się w prace, spełniając się artystycznie przy  tworzeniu ciekawych i barwnych dekoracji świątecznych. Powstały niepowtarzalne pisanki, koszyczki świąteczne, wiosenne gałązki z kwiatami i inne ozdoby wielkanocne. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Część prac ozdobi internat, częścią uczestnicy obdarują instytucje współpracujące z hufcem.

Już tego samego dnia z pierwszymi świątecznymi kartkami oraz pisankami młodzież odwiedziła podopiecznych Hospicjum Nadzieja. Spędzili czas z chorymi dziećmi na wspólnej zabawie oraz uczestniczyli w ich rehabilitacji. Młodzież pomogła również  w pracach porządkowych na terenie Hospicjum. Grabili liście oraz ustawiali meble ogrodowe, aby podopieczni mogli w ciepłe dni bezpiecznie spędzać czas na łonie natury.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie wyjścia pomagają zrozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych oraz zintegrować się z nimi. Największym podziękowaniem były uśmiechy na twarzach dzieci oraz wdzięczność pracowników Hospicjum.

WIELK2 Prezentacja wykonanych ozdób wielkanocnych.
WIELK4 Młodzież podczas warsztatów.
WIELK3 Wielkanocne porządkowanie  ogrodu Hospicjum.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007