OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

RAJD PIESZY „TOPIENIE MARZANNY” WE WŁOCŁAWKU

W dniu 24 marca 2018 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy wzięli udział w 42 Rajdzie Pieszym „Topienie Marzanny” zorganizowanym przez Oddziałową Komisję Turystyki Pieszej o/Kujawskiego PTTK we Włocławku.
Celem rajdu było zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowanie zdrowego stylu życia, zapoznanie uczestników z tradycjami ludowymi, folklorem i kulturą a także uczczenie 110-lecia Oddziału Kujawskiego PTK - PTTK we Włocławku oraz uczczenie 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości . Dziesięciokilometrowa trasa wiodła poprzez miejscowość Widoń – Jezioro Wikaryjskie – Ośrodek „Wikaryjka” - Jadwabna – Jezioro Czarne. Na trasie rajdu odbył się także konkurs na najpiękniejszą i najbardziej naturalną Marzannę, w którym włocławski Hufiec zajął czwarte miejsce. Następnie kukły zostały spalone. Obrzęd ten wyraża  radość z nadchodzącej wiosny, która oznacza odrodzenie się świata, przyrody, zapowiadała przyszłe plony, a więc dostatek.

Na zakończenie Rajdu odbyło się wręczenie odznak turystycznych oraz pamiątkowych dyplomów, które były nagrodą dla wytrwałych. Rajd był dla młodzieży okazją do relaksu i zabawy, pozwolił na oderwanie się od codziennych obowiązków oraz przybliżył bogactwo kulturowe najbliższej okolicy Włocławka.

MARZ2 Konkurs na najpiękniejszą Marzannę
MARZ1 Miejsce rozpoczęcia rajdu i ostatnie przygotowania przed 10 km trasą
MARZ3 Spalenie Marzanny – rytuał pożegnania zimy
MARZ4 Dyplomy dla 2-5 Hufca Pracy za udział w Rajdzie oraz w Konkursie na najpiękniejszą Marzannę.
   

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007