OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ROZMOWY KWALIFIKACYJNE W NAKLE

22 marca 2017 roku uczniowie 4 klasy Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle spotkali się z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery. W czasie zajęć młodzi ludzie dowiedzieli się jak dobrze się zaprezentować w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Celem warsztatu było zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy młodzieży kończącej naukę w technikum, której doświadczenie zawodowe ogranicza się najczęściej tylko do praktyk zawodowych. W czasie spotkania doradca zawodowy mówił m.in. o przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz o jej przebiegu. Uczestnicy chcieli wiedzieć, jak rozpocząć rozmowę z pracodawcą, w jaki sposób przekonać go do siebie, kiedy i czy w ogóle poruszać temat wynagrodzenia. Z zainteresowaniem dyskutowali o tym,  jakie swoje cechy warto podkreślić i czy mówić o sprawach oczywistych, aby zwiększyć szanse na znalezienie i utrzymanie atrakcyjnego zatrudnienia. Wykonywali również ćwiczenia przygotowujące do rozmowy z pracodawcą. Ważnym tematem dla uczestników szkolenia było nawiązanie i utrzymanie dobrej relacji z przyszłym pracodawcą. Nowością dla uczniów było pojęcie marki osobistej, czyli dbanie o swój wizerunek w znaczeniu znacznie szerszym niż tylko o wygląd. Spotkanie zorganizowano we współpracy z pedagogiem szkolnym Panią Renatą Łabich.

Podobne warsztaty zaplanowano dla każdej klasy kończącej w tym roku Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Zegluga Uczestnicy warsztatów podczas pracy w grupach.
   
   

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007