OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPACERY PO ZAWODACH W BRODNICY

Dnia 18 marca 2016 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Brodnicy odbyło się spotkanie z przedstawicielem zawodu z cyklu imprez edukacyjnych pod nazwą „Spacery po zawodach”.

Tym razem MCK gościło przedstawiciela branży medycznej – panią Paulinę Orłowską – pracownika Pracowni Protetyki Stomatologicznej w Brodnicy. Przedsięwzięcie skierowane było do młodzieży stojącej przed wyborem dalszego kierunku kształcenia. Na spotkanie przybyli maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Młodzież poznała specyfikę pracy protetyka stomatologicznego. Dowiedzieli się o plusach i minusach tego zawodu, umiejętnościach, cechach charakteru i predyspozycjach zawodowych, jakimi powinien charakteryzować się kandydat do pracy, a także ścieżce edukacyjnej niezbędnej do pracy w  tym zawodzie. Przedstawiono proces rekrutacyjny, możliwości rozwoju na lokalnym rynku pracy, a także możliwość podjęcia samozatrudnienia.

W trakcie spotkania doradca zawodowy Grażyna Moszczyńska przedstawiła działalność Młodzieżowego Centrum Kariery w Brodnicy. Poza tym młodzież mogła zapoznać się z możliwością podejmowania pracy krótkoterminowej za pośrednictwem Punktu Pośrednictwa Pracy, o czym poinformował pośrednik pracy Joanna Traczykowska. Całe przedsięwzięcie  cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Na zakończenie młodzież otrzymała ulotki promocyjne MCK i PPP.

ZAW1 Przedstawiciel zawodu omawia możliwość założenia własnej działalności gospodarczej w tej branży.
ZAW2 Pośrednik pracy PPP omawia zasady podejmowania pracy za pośrednictwem PPP
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007