OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

STAŻE W NAKLE DOBIEGAJĄ KOŃCA

Uczestnicy projektu „Obudź swój potencjał – YEI” z Nakła i okolic realizują staże zawodowe u lokalnych pracodawców. Staże są ostatnim etapem projektu prowadzonego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Nakle nad Notecią.

Staże zawodowe kończą kilkumiesięczny projekt, w czasie którego młodzi ludzie otrzymali m.in.: wsparcie psychologiczne; podnieśli swoje kwalifikacje na kursach  uprawniających do pracy w zawodach: fryzjer, pracownik administracyjno-biurowy, magazynier z obsługą wózków widłowych, oraz spawacz. Część uczestników ukończyła także kurs komputerowy ECDEL oraz kurs prawa jazdy i zdobyła uprawnienia do kierowania samochodem. W ramach projektu odbyły się także spotkania z wizażystą i metamorfozy pod okiem fryzjera, kosmetyczni oraz stylistki.

Teraz, w czasie rozpoczętych w styczniu, trzymiesięcznych staży zawodowych, młodzi ludzie zdobywają doświadczenie zawodowego oraz mają możliwość poznania realiów i specyfiki pracy w wybranych zawodach. Przekłada się to  na wzmocnienie ich pozycji na rynku pracy i zwiększa szanse na znalezienie i utrzymanie satysfakcjonującego, stałego zatrudnienia w przyszłości. Uczestnicy projektu pracują w:  hurtowniach, sklepach, biurach rachunkowych, fundacjach, zakładach fryzjerskich oraz zakładzie produkcyjnym.

Projekt Obudź swój Potencjał – YEI w całości finansowany jest ze źródeł Funduszy Europejskich, w ramach inicjatywny na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

staze2-naklo czestniczka projektu obsługuje klientów sklepu spożywczego.
staze2-paterek Trzech uczestników po kursie „Spawacz” odbywa staż w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego „PATEREK” S.A.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007