OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIECIE: SZKOLĄ Z OBSŁUGI KASY FISKALNEJ

Dnia 15 marca 2017 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Świeciu dla dziesiątki młodych osób zorganizowano szkolenie z obsługi i programowania kas fiskalnych.  

Młodzież w wieku 18 – 25 lat, pochodząca z powiatu świeckiego uczestniczyła w  jednodniowych zajęciach z zakresu handlu, podczas których zdobyła umiejętności praktyczne związane z codzienną pracą sprzedawcy. Poruszone podczas szkolenia zagadnienia dotyczyły między innymi zagadnień podatkowych, zasad BHP, klasyfikacji urządzeń fiskalnych wraz z ich ogólną budową, a także podstaw prawnych regulujących zasady stosowania urządzeń fiskalnych w Polsce. Cennym punktem szkolenia były udzielane przez prowadzącego porady związane ze zwrotem towaru, zamianą paragonu fiskalnego na fakturę VAT, opakowaniami zwrotnymi, wymianą uszkodzonej lub zapełnionej pamięci fiskalnej oraz metodami poprawiania błędów i pomyłek, w tym między innymi anulowaniem paragonu. Ponadto uczestnicy szkolenia od strony praktycznej poznali ogólny algorytm sprzedaży, dowiedzieli się w jaki sposób można go uprościć, a także jak poprawnie wykonywać raporty fiskalne i niefiskalne. Ostatni element spotkania dotyczył zasad programowania kas oraz poruszania się po menu kontekstowym. Na potwierdzenie zdobytych kwalifikacji zostały wystawione stosowne zaświadczenia.   

Szkolenie realizowane było w ramach działalności Młodzieżowego Centrum Kariery, a jego ukończenie zwiększyło szanse na znalezienia zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

kas2 Zajęcia praktyczne z obsługi kas fiskalnych.
kas3 Uczestnicy w trakcie zajęć .
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007