OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TARGI PRACY W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNYCH NR2 W BYDGOSZCZY

W dniu 23 marca 2018 roku przedstawiciele bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży uczestniczyli w Targach Pracy zorganizowanych przez Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2 w Bydgoszczy.

Targi zorganizowane zostały w celu przedstawienia uczniom szkoły możliwości zatrudnienia po zakończeniu edukacji, a także podjęcia pracy dorywczej w czasie wolnym również w trakcie roku szkolnego. Wśród wystawców dominowały firmy poszukujące pracowników w branżach technicznych. Swoje stoiska prezentowały również agencje pracy tymczasowej.

Młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 miała okazję zapoznać się z działalnością CEiPM w Bydgoszczy. Pośrednik pracy informowała o możliwościach zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez wykonywanie prac krótkoterminowych oraz o propozycjach wyjazdów zagranicznych w ramach sieci EURES. Zainteresowani uczestnicy targów wypełniali ankiety poszukującego pracy. Specjalista ds. programów przedstawiała aktualną ofertę szkoleniową i zasady uczestnictwa w programie Ginące Zawody, natomiast Doradca Zawodowy promował działalność Mobilnego Centrum Edukacji Zawodowej i zapoznawał z sytuacją na lokalnym rynku pracy.

Podczas Targów młodzież miała doskonałą okazję by podczas indywidualnych rozmów z przedstawicielami firm zapoznać się z wymaganiami pracodawców wobec potencjalnych kandydatów do pracy. Dla wielu uczniów była to pierwsza okazja do wkroczenia na rynek pracy.

TARB1 Pośrednik pracy oraz specjalista ds. programów pomagają młodzieży wypełnić ankiety poszukującego pracy.
TARB2 Pośrednik pracy prezentuje oferty pracy krótkoterminowej.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007