OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

OHP NA X TARGACH EDUKACJI I PRACY W ŚWIECIU

W dniu 15 marca odbyły się jubileuszowe X Targi Edukacyjne i Pracy na Hali Widowisko – Sportowej w Świeciu. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu wraz z doradcami z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej
z Bydgoszczy oraz pośrednikiem pracy PPP Nowe.

Targi były zorganizowane z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz o osobach poszukujących pracy z powiatu świeckiego. W wydarzeniu wzięły udział  m.in.. uczelnie wyższe, szkoły policealne, szkoły ponadgimnazjalne, instytucje rynku pracya także pracodawcy. Celem organizowanego przedsięwzięcia było zapoznanie się  młodzieży z ofertą edukacyjną, a także możliwościami zdobycia określonego wykształcenia, zawodu i specjalizacji po ukończeniu wybranej szkoły.

W trakcie targów edukacyjnych swoją ofertę prezentowała kadra Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy. Dzięki poradom i informacjom udzielonym przez doradcę zawodowego i pośrednika pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu młodzież dowiedziała się o możliwości skorzystania z bezpłatnych kursów zawodowych oraz możliwości szkolenia się w „Ginących zawodach”. Informowano także o aktualnych ofertach pracy ze Świecia i okolic. Swoja ofertę przedstawił także pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy Nowe. Uczestnicy targów otrzymali bezpłatne materiały dotyczące wsparcia ze strony OHP.

SW3 Doradcy zawodowi z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz pośrednik pracy PPP Nowe podczas targów.
SW1 Pośrednik pracy z MCK Świecie podczas targów.
SW2 Kadra Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży podczas targów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007