OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

IX TARGI EDUKACJI I PRACY W ŚWIECIU    

16 marca 2017 kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu wraz z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Bydgoszczy, pośrednikiem pracy PPP Nowe oraz kadra Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu uczestniczyła w IX Świeckich Targach Edukacji i Pracy.

Targi zorganizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Świecie, odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Świeciu i dedykowane były uczniom szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osobom poszukującym pracy z powiatu świeckiego. Celem organizowanego przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z pełną ofertą edukacyjną oraz możliwościami zdobycia określonego wykształcenia, zawodu i specjalizacji po ukończeniu wybranej szkoły. Udział w targach był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów oraz nawiązania kontaktów. Przy stoiskach OHP odwiedzającym targi porad udzielał specjalista ds. rozwoju zawodowego i pośrednik pracy. Młodzież miała okazję zdobyć informacje między innymi o aktualnych ofertach pracy krótkoterminowej oraz planowanych kursach zawodowych. Doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Bydgoszczy udzielał konsultacji w zakresie sporządzania dokumentów aplikacyjnych, informował o ofercie przeprowadzenia warsztatów i porad w zakresie poradnictwa zawodowego.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania prezentował swoją ofertę kierując ją szczególnie do uczniów gimnazjum a także do pedagogów szkolnych i nauczycieli. Zaprezentowano wytwory warsztatów. Z tej okazji przygotowano pyszny poczęstunek sporządzony pod okiem instruktorów przez młodych kucharzy odbywających przyuczenie do zawodu kucharz. Celem podjętych działań było promowanie działalności OSiW, ukazanie wachlarza form i metod pracy z młodzieżą,  przedstawienie bazy Ośrodka, a także nawiązanie współpracy z pedagogami szkolnymi.

Uczestnicy targów mieli także okazje otrzymać bezpłatne materiały dotyczące wsparcia ze strony OHP oraz wypełnić ankietę poszukującego pracy.

SW1 Kadra Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy podczas targów.
SW2 Pośrednik pracy z MCK Świecie pomagała wypełnić ankietę poszukującego pracy.
SW3 Specjalista ds. rozwoju zawodowego prezentował ofertę kursów zawodowych.
SW4 Pośrednik pracy z PPP Nowe przedstawiał aktualne oferty pracy.
SW5 Doradca zawodowy zachęcał młodzież do współpracy.
gru2 Zastępca Kierownika OSiW pani Katarzyna Świątkowska kieruje do młodych osób ofertę Ośrodka.

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007