Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

VII ŚWIĘTO ŻURU KUJAWSKIEGO – NAGRODY DLA WŁOCŁAWSKIEGO HUFCA

W dniu 13 marca 2016 roku uczestnicy włocławskiego Hufca  Pracy zajęli  I miejsce  w kategorii żuru zrobionego na zakwasie staropolskim podczas VII Święta Żuru Kujawskiego we Włocławku. 

Organizatorem imprezy, która odbyła się w Klubie „Łęg” było Włocławskie Centrum Kultury Browar „B”.  Impreza, której głównym celem jest propagowanie kultury regionu oraz promocja tradycyjnej kujawskiej potrawy, jaką jest żur co roku przyciąga wielu włocławian.

Hufiec Pracy reprezentowała dwuosobowa drużyna kucharzy realizujących praktyczną naukę zawodu w Centrum Edukacji i Kultury „ZENIT” – Damian Muzyczuk i Aleksandra Markowska. Młodzież przygotowała tradycyjny żurek kujawski, który po degustacji przez jury i burzliwej naradzie został nagodzony przez PSS „SPOŁEM” I miejscem za najlepszy smak żuru kujawskiego.

Imprezie towarzyszyło również rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Trzyosobowa drużyna dziewcząt z włocławskiego Hufca Pracy – Emilia Molenda, Emilia Żelazek i Justyna Burczyk zdobyły I miejsce w kategorii gimnazjum/liceum. Młodzież otrzymała puchar, dyplomy i drobne upominki.

Udział w konkursach był dla uczestników sprawdzianem umiejętności nabytych podczas nauki w OHP oraz możliwością aktywizacji społecznej i zawodowej. Wagę sukcesu podnosi fakt bardzo dużej konkurencji, do konkursu przystąpili przedstawiciele placówek edukacyjnych, kół gospodyń wiejskich oraz podmiotów gospodarczych z terenu Włocławka i okolic, którzy prezentowali swoje oryginalne, tradycyjne, regionalne smaki oraz palmy wielkanocne. Udział w konkursie oraz nagrody dla uczestników Hufca Pracy we Włocławku były nie tylko okazją do promocji jednostki, ale także potwierdzeniem jakości kształcenia i wychowania w strukturach OHP. Wszystkim uczestnikom VII Święta Żuru Wielkanocnego składamy serdeczne podziękowania oraz gratulacje!

ZUR4 Uczestnicy z nagrodami za najpiękniejszą palmę wielkanocną.
ZUR1 Degustacja żuru przez jury.
ZUR6 Uczestnik hufca Damian Muzyczuk odbiera nagrodę z rąk przedstawiciela PSS „SPOŁEM”.
ZUR7 Damian Muzyczuk z nagrodami za najlepszy żurek.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007