OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

V TARGI EDUKACJI I PRACY W WĄBRZEŹNIE

14  marca br. w Auli Liceum Ogólnokształcącym w Wąbrzeźnie, odbyły się Targi Edukacji i Pracy, zorganizowane przez Punkt Pośrednictwa  Pracy w Wąbrzeźnie, pod nazwą „Od edukacji do pracy”.
To piąta  taka  impreza  w powiecie wąbrzeskim skierowana do młodzieży ostatnich klas maturalnych, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, a także do osób poszukujących zatrudnienia. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni z województwa kujawsko – pomorskiego, a  osoby poszukujące zatrudnienia mogły otrzymać oferty pracy w kraju i za granicą. 
          Uroczystego otwarcia Targów dokonała  Wojewódzka Komendant OHP w Toruniu Małgorzata Taranowicz, która przywitała wystawców,  zgromadzonych gości i uczestników targów. W Targach uczestniczyli także przedstawiciele władz powiatu- wicestarosta Bożena Szpryniecka i dyrektor PUP Wojciech Dombrowski. Swoje stoiska i bogatą ofertę zaprezentowało wiele uczelni, instytucji oraz pracodawców  w tym m.in.: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy z Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Bankowa z Torunia,  Kujawsko- Pomorska Szkoła Wyższa z Bydgoszczy, Wyższa Szkoła im Pawła Włodkowica w Płocku oraz szkoły policealne. W targach uczestniczył  Powiatowy Urząd Pracy  w Wąbrzeźnie, Wojskowa Komenda Uzupełnień z Grudziądza,  Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, Agencja Randstad, Agencja Manpower, Agencja Flex HR oraz Hotel Rondo z Wąbrzeźna.   Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ochotniczych Hufców Pracy z Torunia reprezentowanych przez dyrektora Centrum Beatę Polkowską, W trakcie targów doradcy zawodowi realizowali warsztaty dla młodzieży wraz z przedstawicielami WK OHP, którzy przedstawiali ofertę wolontariatu oraz pracy za granicą w ramach programu EURES.                                                                                                                           

Pośrednik z Punktu Pośrednictwa Pracy w Wąbrzeźnie udzielała informacji o dostępnych ofertach pracy, możliwościach zatrudnienia na lokalnym rynku oraz zachęcała młodzież do korzystania z usług świadczonych przez Ochotnicze Hufce Pracy.

zd1.W Otwarcie targów przez Wojewódzkiego Komendanta OHP Małgorzatę Taranowicz, po lewej dyrektor PUP Wojciech Dombrowski oraz wicestarosta powiatu wąbrzeskiego Bożena Szpryniecka.
zd2 W Prezentacja uczelni wyższych.
zd3W

Rozmowy z pracodawcami.

zd4 w Doradca zawodowy na zajęciach z młodzieżą.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007