OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WE WŁOCŁAWKU SIĘ DZIEJE – DZIAŁALNOŚĆ KÓŁ ZAINTERESOWAŃ

W Hufcu Pracy we Włocławku działa pięć kół zainteresowań: artystyczne, plastyczne, informatyczne, ekologiczne i sportowe.

W ramach ich  działalności w I kwartale 2018 roku odbyło się wiele przedsięwzięć.  W przypadku koła artystycznego „Metafora” w I kwartale 2018r   przygotowali m.in. występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Babci i Dziadka we włocławskich  Domach Pomocy Społecznej przy ul. Nowomiejskiej i Żeromskiego. Młodzież uczestniczyła również w konkursie poetyckim na „Wiersz Walentynkowy”, na którym otrzymali nagrody i wyróżnienia. Ponadto uczestnicy włączyli się w obchody Światowego Dnia Poezji a także przygotowali uroczysty występ z okazji  Dnia Kobiet i wystąpili w DPS-ie przy ulicy Żeromskiego. Brali udział w warsztatach literackich,  a obecnie  przygotowują stół wielkanocny z okazji Tradycji wielkanocnych.  

Koło Plastyczne „Picasso” uczy młodzież różnych technik plastycznych, wyrabia nawyk dbania o estetykę pracy, doskonali umiejętności manualne i percepcyjne oraz rozwija zainteresowania plastyczne uczestników. W I kwartale młodzież przygotowywała prace plastyczne na licytacje Stowarzyszenia  OLIGO, upominki z okazji Dna Babci i Dziadka dla pensjonariuszy DPS, kartki i serduszka z masy perłowej na Walentynki, natomiast z okazji Dnia Kobiet mydełka glicerynowe dla pensjonariuszy DPS, kompozycje kwiatowe metodą origami w celu uatrakcyjnienia świetlicy środowiskowej oraz wzięła udział w warsztatach wielkanocnych na których przygotowywała między innymi jajka styropianowe, kartki i ozdoby wielkanocne.

W ramach działalności koła komputerowego „Enter” pierwszy kwartał bieżącego roku upłynął pod znakiem przygotowań do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP. Działania  koła polegały na wyłonieniu chętnych i utalentowanych młodych ludzi, którzy mieli reprezentować jednostkę na poziomie wojewódzkim. Następnie trwały przygotowania prac konkursowych: Anna Rebejko przy pomocy wychowawcy tworzyła pracę graficzną,  Patryk Ciarkowski prezentację dotyczącą gier komputerowych, Brajan Jaworski stworzył w ramach zajęć koła komputerowego prezentację o programowaniu. Kolejne działania w ramach zajęć koła komputerowego skupiały się na nauce do części teoretycznej konkursu i rozwiązywaniu testów. Efektem prac było uzyskanie nagrody specjalnej Anny Rebejko na etapie wojewódzkim oraz wyróżnienie dla Patryka Ciarkowskiego uprawniające do reprezentowania województwa na etapie ogólnopolskim. Patryk Ciarkowski na etapie ogólnopolskim uzyskał 12 lokatę.  

W ramach działań koła sportowego „Olimpijczyk” w I kwartale uczestnicy rozegrali dwa  turnieje w piłkarzyki. Już od kwietnia, kiedy dopisze aura, rozpoczną się zajęcia na boisku szkolnym w ramach przygotowań do rozgrywek wojewódzkich.

Natomiast  przedsięwzięcia  koła ekologicznego „Włóczykij” to wyjścia w teren by, pomóc ptakom przetrwać zimę,  pielęgnacja  roślin doniczkowych w hufcu poprzez sadzenie, przesadzanie i pikowanie. Ponadto promocja ekologicznego trybu życia poprzez zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Obserwacja zmian zachodzących wiosną w przyrodzie. Uczestnicy byli też w schronisku dla bezdomnych zwierząt, którym  zawieźli zebraną karmę.

SIE1 SIE2
SIE4 SIE5
SIE6 SIE7
SIE8 SIE9
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007