OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W INOWROCŁAWSKIM HUFCU ,,WITALI PANIĄ WIOSNĘ’’ Z PRZEDSZKOLAKAMI

W dniu 22 marca 2018 roku młodzież z inowrocławskiego hufca w ramach inicjatywy „Łączymy pokolenia” przeprowadziła zajęcia z dziećmi z przedszkola „Muzyczna Kraina”.

Z okazji nadejścia wiosny młodzież przygotowała różne atrakcje dla maluchów. Na wstępie wychowawca powitał wszystkich i zapoznał uczestników z planowanym przebiegiem spotkania, które odbywało się pod hasłem „Witamy panią Wiosnę”. Pierwszym zadaniem, jakie wykonywały przedszkolaki, było rozwiązywanie zagadek dotyczących omawianej pory roku, czytanych przez uczestników inowrocławskiej jednostki. Sześciolatki nie miały również problemów z odrysowywaniem motylków, kwiatków przy pomocy szablonów. Wykonane prace ozdobiły suknię pani Wiosny. Było to najbardziej pracochłonne zajęcie, ale dzięki pomocy starszych kolegów udało się sprawnie zakończyć prace. Z dużym zaangażowaniem dzieci włączyły się w zabawę polegającą na naśladowaniu różnych zjawisk  i odgłosów charakterystycznych dla obecnej pory roku. Na zakończenie maluchy wykonały tulipany, które symbolizują obecną porę roku.

Przedsięwzięcie przyczyniło się do zintegrowania dwóch pokoleń. Młodzież doskonale odnalazła się w roli opiekunów, odkrywając w sobie wiele pozytywnych cech, takich jak cierpliwość, opiekuńczość.

WIT1 Pamiątkowe zdjęcie z wykonanymi pracami
WIT2 Przedszkolaki prezentują zrealizowane zadanie
WIT3 Zabawy ruchowe przygotowane przez uczestników hufca dla dzieci
WIT4 „Ubieramy” panią Wiosnę
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007