OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny uczestniczki Hufca Pracy w Brodnicy wybrały się z wizytą do Schroniska dla Zwierząt „Reksio”, aby poznać zasady funkcjonowania tego typu miejsca i wesprzeć organizację.

Wyjście zostało zorganizowane w ramach autorskiego programu wychowawczego „Idea wolontariatu”, którego głównym celem jest promowanie idei wolontariatu jako formy kreatywnego spędzania wolnego czasu i środka kształtującego model osiągania satysfakcji życiowej. Program zakłada motywowanie uczestników do działania na rzecz środowiska lokalnego poprzez poznanie instytucji i organizacji w najbliższej okolicy.

Pracownicy schroniska opowiedzieli o swojej pracy na rzecz porzuconych zwierząt, przytoczyli przykłady złego traktowania czworonogów przez ich właścicieli, czym poruszyli nawet najtwardsze serca. Mimo niesprzyjające aury uczestniczki chętnie obeszły cały teren, przyjrzały się warunkom, w jakich przebywają zwierzęta, były bardzo zainteresowane specyfiką pracy w tym miejscu. Dowiedziały się również, jak można działać dla schroniska w ramach wolontariatu. Podarowały kilka worków karmy.

Schronisko w Brodnicy funkcjonuje od 1994 roku, na stałe przebywa w nim kilkadziesiąt psów i kotów. Placówka zajmuje się m.in. adopcją zwierząt oraz działalnością edukacyjną.

schron4 Młodzież z wychowawcą w schronisku „Reksio”.
schron1 Pracownik schroniska opowiada o specyfice pracy w placówce i o wolontariacie.
schron2 Młodzież podarowała zwierzętom karmę.
schron3 Uczestniczki poznały warunki przebywania zwierząt.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007