OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„BEZPIECZNY KIEROWCA”- WARSZTATY ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

3 marca młodzież Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu uczestniczyła w warsztatach profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych przez Straż Miejską w ramach cyklu spotkań „Bądź świadomy”. Zajęcia odbyły się w Zespole Edukacyjnym BLOK,  przeznaczone były dla uczestników trzecich klas  Zasadniczej Szkoły Zawodowej i dotyczyły  tematu „Bezpieczny Kierowca”.

Celem spotkania było  zwrócenie uwagi młodzieży na niebezpieczeństwa czyhające na drogach, między innymi: brawurę, jazdę pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających, a także na wynikające z tych czynów konsekwencje prawne i życiowe. Podczas zajęć  młodzież poznała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedziała się, na co należy zwrócić uwagę będąc kierowcą. Sprawne auto, układ hamulcowy, światła, wycieraczki  to podstawowe   elementy mające wpływ bezpieczne poruszanie się po drogach. Szczególną uwagę zwrócono na omówienie sposobów odpowiedniego zachowania w sytuacjach drogowych; unikania niebezpieczeństw i zachowania kultury jazdy. Niepowtarzalne emocje towarzyszyły podczas ćwiczeń  z wykorzystaniem  okularów, tzw. alkogogli.   To okulary specjalnej konstrukcji, w których widzi się świat tak, jak osoba będąca pod wpływem alkoholu. Próba chodzenia, wykonywania różnych czynności z alkogoglami uświadamia wpływ alkoholu na postrzeganie świata, czas reakcji oraz  umiejętność ceny sytuacji. 

Uczestnicy   wykazali duże  zainteresowanie przedstawianą problematyką. Była to ciekawa lekcja, która przyczyniła  się  do tego aby nasi uczestnicy stali się w przyszłości świadomymi i bezpiecznymi kierowcami.

STR6 Wspólne zdjecie z przedstawicielem Straży Miejskiej.
STR2 Uczestik hufca zakłada alkogogle.
STR4 Ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007