OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W INOWROCŁAWIU ,,WITALI PANIĄ WIOSNĘ’’ Z PRZEDSZKOLAKAMI

W dniu 23 marca 2017 roku młodzież z inowrocławskiego hufca wraz z wychowawcami przeprowadziła zajęcia z dziećmi z przedszkola „Muzyczna Kraina”.

Z okazji nadejścia wiosny młodzież przygotowała różne atrakcje dla maluchów. Na wstępie wychowawca powitał wszystkich i zapoznał uczestników z planowanym przebiegiem spotkania, które odbywało się pod hasłem „Witamy panią Wiosnę”. Pierwszym zadaniem, jakie wykonywały przedszkolaki, było rozwiązywanie zagadek dotyczących omawianej pory roku, czytanych przez uczestników inowrocławskiej jednostki. Sześciolatki nie miały również problemów z odrysowywaniem motylków, kwiatków przy pomocy szablonów. Wykonane prace ozdobiły suknię pani Wiosny. Było to najbardziej pracochłonne zajęcie, ale dzięki pomocy starszych kolegów udało się sprawnie zakończyć prace. Z dużym zaangażowaniem dzieci włączyły się w zabawę polegającą na naśladowaniu różnych zjawisk  i odgłosów charakterystycznych dla obecnej pory roku. Ostatnią atrakcją było wybieranie  i kolorowanie rysunków przedstawiających zwierzęta, rośliny oraz zjawiska charakterystyczne dla wiosny.

Przedsięwzięcie przyczyniło się do zintegrowania dwóch pokoleń. Młodzież doskonale odnalazła się w roli opiekunów, odkrywając w sobie wiele pozytywnych cech, takich jak cierpliwość, opiekuńczość.

WIOS1 Przedszkolaki prezentują wykonane prace.
WIOS3A Podczas wspólnej pracy.
WIOS4 „Ubieranie” pani Wiosny.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007