OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

RADA MŁODZIEŻY Z WIZYTĄ W PLACÓWCE OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ W SZUBINIE

Uczestnicy bydgoskiego hufca zaczęli już przygotowania do świąt wielkanocnych. W dniu 15 marca br. odbyły się warsztaty ozdób i kartek wielkanocnych dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szubinie.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach programu Aktywizacji Społeczno-Zawodowej Młodzieży OHP.

Przedstawiciele hufca wraz z nowo poznanymi kolegami z szubińskiej placówki z zapałem przystąpili do wykonywania prac. Celem zajęć było przygotowanie kartek oraz ozdób wielkanocnych, rozbudzanie i pogłębianie wrażliwości estetycznej, rozwijanie zainteresowań plastycznych, kreowanie warunków działania na rzecz innych, tworzenie silnej więzi międzyrówieśniczej, podtrzymywanie tradycji i obrzędowości. Ich pomysłowość nie znała granic. Końcowym efektem były przepiękne rękodzieła.

 W trakcie zajęć młodzież mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Na koniec imprezy za najoryginalniejszą kartkę i najładniejszą ozdobę wielkanocna zostały wręczone drobne nagrody. Przedsięwzięcie to było kolejną inicjatywą Rady Młodzieży w ramach podpisanego porozumienia o współpracy między Placówką a Hufcem.

rad2 Wystawa prac.
rad1 Praca twórcza.
rad3 Wręczenie upominków.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007